Biblioteka Szkolna

dzień tygodniagodziny pracy biblioteki szkolnej
poniedziałek8.00- 15.00
wtorek8.00- 15.00
środa8.00- 15.00
czwartek8.00- 15.00
piątek 8.00- 15.00

Biblioteka szkolna była organizatorem konkursu plastycznego „Zima w poezji, bajce i baśni”. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni uczniowie klas I – IV. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, przybliżenie czytelnikom twórczości autorów literatury dziecięcej oraz pobudzenie inwencji twórczej.

Mali plastycy o ochotą wzięli się do pracy, o czym świadczy ogrom prac plastycznych, które zostały wykonane na wysokim poziomie. Dzieci chętnie sięgały do utworów takich jak: „Królowa Śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Dzieci z Bullerbyn”, czy „Opowieści z Narnii”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomiki. Komisja wyróżniła najbardziej pomysłowe prace, których autorzy oprócz dyplomów otrzymali „czarodziejskie kredki”

Ekspozycja prac znajduje się na korytarzu I-szego piętra, przy bibliotece szkolnej.

KL IV

I miejsce Natalia Klabisz kl.  IVa „Opowieści z Narnii”

Kl. III

I miejsce Jan Kozłowski III a  „Anaruk chłopiec z Grenlandii”

II miejsce Helena Klimek III c „Pani Zima”

III miejsce Matylda Koszela III c „O dwunastu miesiącach”

Kl. II

I miejsce  – Antonina Wiater II a „Dwanaście miesięcy”

II miejsce – Agata Zaremba II b „Bałwan”

III miejsce  – Jakub Biernat II a „O dwunastu miesiącach”

Kl. I

I miejsce – Aleksandra Wolnik I c „Dziewczynka z zapałkami”

II miejsce  – Anna Matuszczyk Ib  „Bałwan”

III miejsce – Malwina Szaradowska I c  „Kraina Lodu”

W dniu 16 września 2020r  na zaproszenie szkolnego bibliotekarza pani Beaty Nowak do biblioteki zawitali uczniowie klasy III c, aby uczestniczyć w lekcji bibliotecznej  nt . Jak zbudowana jest książka? Uczniowie podczas zajęć poznali budowę książki oraz jak nazywają się jej poszczególne elementy.

Na kolejną lekcję biblioteczną została zaproszona klasa VI b. Bibliotekarz pani Wioletta Gałązka przeprowadziła zajęcia na temat rodzajów słowników. Uczniowie poznali m.in.  słowniki synonimów, frazeologiczne, geograficzne, poprawnej polszczyzny, języka polskiego. Uczniowie podczas zajęć mieli za zadanie rozpoznać poszczególne słowniki na podstawie ich zawartości oraz dobrać słownik do rodzaju poszukiwanych informacji. Zaangażowanie  i duża aktywność  w zajęciach zaowocowała nabyciem umiejętności poprawnego i sprawnego posługiwania się słownikami.

W dniu 21 października 2020r nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”. Celem akcji była m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie uczniów do sięgania po książkę. Inicjatorkami szkolnej akcji były nasze panie bibliotekarki Wioletta Gałązka i Beata Nowak, które dziękują wszystkim za przyłączenie się do wspólnego czytania.

Ogólnopolska Akcja

Dyplom i podziękowania dla PSP nr 1w Strzelcach Opolskich

W październiku 2020r PSP nr 1   przystąpiła do I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie 2020” ,zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim.Za udział nasza szkoła oraz panie bibliotekarki Wioletta Gałązka i Beata Nowak otrzymały okazjonalne podziękowania , a szkoła dyplom.

Pasowanie na czytelnika

W dniu 6 listopada 2020r  odbyło się pasowanie na czytelnika czyli oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Pierwszoklasiści spotkali się z bohaterami bajek, odgadywali bajkowe zagadki.

Panie bibliotekarki Wioletta Gałązka i Beata Nowak  jako wróżki,  dokonały pasowania na czytelnika. Każdy uczeń otrzymał dyplom, zakładkę a także książeczki. Uroczystość uświetnił występ szkolnego zespołu wokalnego „Dzwoneczki”, przygotowany przez nauczyciela muzyki panią Annę Operskalską.